Beden Eğitimi Öğretmeni Nasıl Olunur? 2020

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin!

FacebookİnstagramYoutube

Hepimizin bildiği üzere bu sene değişen sınav sisteminde “Beden Eğitimi Öğretmeni Nasıl Olunur?” bununla ilgili yöntemleri sizler için yazdık.

TYT SINIVI İLE

1: Beden Eğitimi Öğretmeni olmanız için öncelikle herhangi bir liseden mezun olup, TYT sınavına girmeniz ve bu sınavdan da ilk 800 bin sıralamasına girmeniz gerekmektedir.

2: Üniversitelerin yetenek sınavlarına girip beden eğitimi öğretmenliği bölümünü kazanmanız gerekmektedir.

3: Üniversiteyi bitirdikten sonra KPSS ( kamu personeli seçme sınavı ) sınavına girmeniz gerekmektedir. Girdiğiniz sınavdan da ortalama olarak 77 üzeri puan almanız gerekmektedir. ( Bu puan temsilidir seneden seneye farklılık göstermektedir. )

4: Kpss sınavından sonra MEB in kaç beden eğitimi öğretmeni alacağını duyurmasını bekleyeceksiniz ve Beden Eğitimine verilen kontenjan içerisinden verilen kontenjanın 3 katı sıralamaya girmeniz gerekecektir. Mesela 1000 öğretmen alınacak olsun. siz eğer kpss puan sıralamasında ilk 3000′ e girebilirseniz sözlü mülakata girmeye hak kazanmış oluyorsunuz.

5: Sözlü mülakata girdikten sonra sözlü mülakattan 60 ve üzeri puan alabilirseniz tercih yapma hakkı kazanıyorsunuz. Tabi tercihte öncelik mülakat puanıdır. Mülakat puanın eşitlik olması durumunda kpss puanına bakılacaktır.

6: Sonuç : TYT girdiniz, besyo kazandınız, mezun oldunuz , kpss girdiniz, kontenjanın 3 katı kadar sıralamaya girdiniz, mülakata girdiniz ve 60 üzeri puan aldınız, tercih yaptınız, atandınız. HAYIRLI UĞURLU OLSUN.

FORMASYON İLE

TYT sınavına girdiniz, Antrenörlük, Yöneticilik, Rekreasyon Bölümleri v.s kazandınız 4 yıl okuduktan sonra KPSS sınavına girip atamanız olması takdirde 1 yıl içerisinde devlet tarafından verilecek formasyon ve staj eğitimini başaralı bir şekilde tamamladıktan sonra atamanız gerçekleşir.

ÇİFT ANADAL İLE

Öncelikle çift anadal yapabilmeniz için Besyo’nun her hangi bir bölümünü kazanmanız gerekiyor.

Okuyorken okulunuzun belirlediği başarı sıralamasına girdiğiniz takdirde öğretmenlik bölümünün derslerinide alarak cift diploma ile mezun olabilirsiniz.

Bir başka yöntem ise Yüksek Lisans yapmak. 4 yıl lisans eğitimi sonrası yüksek lisans yaptıkdan sonrada Öğretmen olabilirsiniz.

Yazar Hakkında
Toplam 354 yazı
Yunus Emre Kaplan
Yunus Emre Kaplan
Yorumlar (4 yorum)
Aggssfg
Aggssfg Cevapla
- 19:06

240 bin barajı?

  Yunus Emre Kaplan
  Yunus Emre Kaplan Cevapla
  - 15:56

  240 bin barajı diye birşey yok artık 300 bin barajı var. Bu barajında bu sene yine iptal olacağını düşünüyoruz.

Melisa
Melisa Cevapla
- 23:58

Sınava son 5 ay kaldı ve 240 bin barajının geldiği belli oldu spor lisesinden mezun olacağım bu sene işlemediğim dersten sınava tabi tutuluyorum bu konuda ne düsünüyorsunuz

  Yunus Emre Kaplan
  Yunus Emre Kaplan Cevapla
  - 16:37

  gözünüz aydın 240.000 bu senede yok 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara